Jelena on püsimeigi spetsialist ja koolitaja, kes on selle ala oskuste jagaja ja nõudliku eksamineerijana kõrgelt hinnatud nii meil kui ka naaberriikides.

Täna korraldab ta oma ilusalongi tööd Tallinnas ja teeb püsimeigi meistriteks pürgijatele koolitusi ning kontrollib omandatud teadmisi nii Moskvas kui ka Peterburis.

Selle keerulise ja tihti ettearvamatu tegevuse juurde on viinud teda nii uudishimulikkus kui ka paljude juhuste kokkusattumine.

Meik, stilistika ja tundmatud staarid

“Kõik see, mis puutub ilumaailmas ringlevatesse toodetesse, protseduuridesse, aparaatidesse, on mulle nagu notsule trühvlid. Ma võin sukelduda nende uurimisse ja otsimisse, kreemide koostise analüüsi nii, et ei näe isegi kella ega tea mis nädalapäev parasjagu on.”

Ühel päeval tehti talle ettepanek osaleda Ilumessi raames korraldataval kehamaalingute võistlusel. Jelena sõnul nõustus ta sellega puhtast uudishimust. Ometigi oli tegu juhusega, mis sillutas teed edasiseks arenguks.

Modelli ja maalingut ette valmistades kohtus ta erakunstikooli juhatajaga, kes ühtlasi korraldas ka ettevalmistuskursusi Riia Kunstiakadeemiasse. Kuigi kunstikool kui selline polnud Jelena plaanidesse kuulunud, oli pakkumine ahvatlev. Võimalus omandada kogemusi maali alal, proovida kätt graafika, pastelli, õli ja muude tehnikatega. See oli liiga hea, et kasutamata jätta.

Tallinnasse kosmeetiku ja püsimeigid spetsialistina

Kolm aastat kestnud projekt oli edukalt lõpule viidud ning elu tõi Jelena Tallinnasse. Selle aja sisse mahtusid kunstikooli õpingud ja praktika ning kosmeetiku ja püsimeigi spetsialisti koolitused koos igapäevase tööga ilusalongides.

Oma kogemusele põhinedes ei usu Jelena kosmeetiku kutse omandamisse ainult läbi kooli. Väga tähtis on praktika.

“Minu õppimine oli põhiliselt praktiline”, lisab Jelena, “ma valisin endale meelepärase firma, mis müüb tooteid ja koolitab kasutajaid”.

Väljaõpe tõeliste proffide juures.

Ilumaailma spetsialist peab ennast koolitama kogu aeg. Tegemist on väga kiirelt areneva ja muutuva alaga ja laisk jääda lihtsalt rongist maha.

Tänapäeval on püsimeigi aparaatide tööga võimalik tutvuda ka müügfirma juhendamisel. Müügimeeste poolt läbi viidav koolitus piirdub aga tavaliselt aparaadi töö põhimõtete selgitamisega ja esmase käsitlemise kätte näitamisega.

Püsimeigi tegemiseks on aga sellisest kiirkoolitusest loomulikult vähe. Muidugi on julgel jõhkardil võimalik tätoveerida ka näiteks keldris, nö asfaldil hambatikuga nahka perforeerides, aga see ei ole teenus mida julgeks soovitada.

Elen püsimeigi professionaalsed oskused on omandatud sellistelt ala tõelistelt professionaalidelt nagu Mario Žisberti ja Holger Hoffman. Üks neist on emotsionaalne hispaanlane ja teine ratsionaalne sakslane, kelle koostööna on ilmavalgust näinud tõeline teatmeteos – püsimeigi kõiki aspekte käsitlev raamat.

Püsimeik nii püsiv ilu kui ka osa meditsiiniprotseduurist

Kui paar aastat tagasi oli püsimeik lihtsalt moodus oma huultele, kulmudele ja silmadele kontuuri anda, siis täna on võimalik selle abil teha täismeiki. Rõhutada inimese ilu varjude mängu ja põsepuna ning miks mitte ka vallatu sünnimärgi paigutamisega põsele.

Püsimeik ja tätoveerimine ei ole kindlasti üks ja sama. Püsimeik tehakse naha pindmistesse kihtidesse ja kui seda ei uuendata ega kohendata, siis kaob ta kindlasti kahe kuni viie aasta jooksul. Tätoveering on aga see mis läheb naha sügavamatesse kihtidesse (siit ka valulikkus teostamisel) ja tattoo eemaldamiseks tuleb värvid sealt kätte saada.

Jelena teeb koostööd ka meedikutega. Nimelt on tal oma osa rinnataastusoperatsioonide juures. Tema ülesandeks on teha rinnale, püsimeigi tehnoloogiat kasutades uus nibu. Õigeid pigmente kasutades on võimalik saavutada tulemus, kus püsimeigiga tehtud rinnanibu ei erine välisel vaatlusel originaalist.

Tätoveeringut ja püsimeiki on võimalik eemaldada

Täna eemaldatakse soovimatuid nahamaalinguid laseri abil. Jelena on ag avastanud enese jaoks hoopis uudse meetodi. Tegemist on preparaadiga, mis nii öelda “lööb” soovimatu pigmendi naha sügavamatest kihtidest välja.

Kindlasti on see kergem ja kiirem lahendus, sest preparaat lahustab nahas olevad tattoo või püsimeigi värviosakesed ning saadab endasse imetud pigmendi naha pinnale, kus tekib koorik. Korraliku hooldamise tulemusena see mõne aja pärast lihtsalt kaob.

Niimoodi saab eemaldada nii püsimeiki kui tätoveeringuid ja olenemata kasutatud pigmendi värvusest. Samuti saab niimoodi kaotada nahale tekkinud pigmendilaike.

Jelena sõnumiks on veendumus, et meister peab kõigepealt julgema vastutust võtta. Alles siis on võimalik oma tööd hästi ja kvaliteetselt teha.

Oma teadmisi ja uusimaid saavutusi püsimeigi tehnoloogia vallast, uutest värvidest ja ainetest ning aparaatidest, jagab Jelena hea meelega ja seda nii koolituskeskuse õpilastele, meil töötavatele kogenud püsimeigi meistritele kui ka Moskva ja Peterburgi püsimeigi koolitustel osalejatele.

Kõige aluseks on steriilsus ja… geomeetria

Inimene, kes teeb püsimeiki peab kaitsma nii kliendi kui ka enda tervist. Mitmekordselt kasutatavad vahendid on mõeldamatud ja isegi püsimeigi ja tattoo joonist ei tehta nahale pliiatsiga, sest see ei ole steriilne. Kasutatakse värve minipakendites, ühekordseid topse, nõelu, kindaid, maske jms. Töö keskkond peab olema steriilne.

Ükski inimene pole sündinud näoga, mis oleks täiesti sümmeetriline. Näo pooled on erinevad ja esmalt tuleb nägu üle mõõta ja nö kaardistada. Oma õpilastele rõhutab Jelena alati, et silmi ei tasu uskuda. Nimelt on inimesel komme enese jaoks nähtav nii öelda proportsionaalseks peegeldada.

Selleks, et kõik oleks tuleb teha foto ja seda iga võimaliku nurga alt. Pärast fotode igakülgset analüüsi ja kliendiga konsulteerimist saab kanda nahale tulevase püsimeigi piirjooned. See on töö vastutusrikkaim osa, kus on õige aeg tänutundega meenutada Riia Kunstikooli, oma head õpetajat ja teha püsimeik võimalikult proportsionaalne ning sümmeetriline.

Püsimeik ja vastutus

Püsimeiki ei tehta lihtsalt tuju ajel. Klient peab saama piltlikult öeldes kaunimaks. Kui salongi tuleb ema tütrega teades juba ette mis on tütrele parim, siis ei ole see piisav põhjus tööd alustada.

Tegemist ei ole meigiga, mida saab õhtul maha pesta. Soov ennast muuta peab tulema veendumusest, et nii on kenam ja ma tahan seda. Inimene peab püsimeigi saamiseks 100% valmis olema.

Jelena on kogemus ka õpilasega kes tunnistas peale õpingute algust, et ei suuda võtta endale vastutust, mis kaasneb püsimeigi tegemisega. Siinkohal oli noor neiu jõudnud arusaamiseni, et temast ei saa selle ameti meistrit.

Meister peab julgema vastutust võtta. Alles siis on võimalik oma tööd hästi teha.